REKLAMA
Krby
.
Krb jako zdobený zdroj tepla na zámcích a velkých domech provází lidstvo po staletí. Otevřené ohniště mělo svůj půvab, ale vedle nesporného vlivu tepla na pohodu v místnostech mělo i spoustu negativ. Tím největším byla bezesporu velká prašnost, nerovnoměrné vyhřívání místností a v neposlední řadě i nebezpečí požáru z vylétavajících uhlíků.
Zásadní zlom přišel až v roce 1975, kdy se na trhu objevil první krb s prosklenými dvířky. Poslední dobou se krby, krbová kamna i krbové vložky na tuhá paliva dostávají opět na výsluní.
REKLAMA
Akumulační kamna
Klasická „kachlová“ kamna s kamnovou vložkou a akumulační hmotou, jak je známe z dob našich babiček. V současné době se vyrábí jak v klasické podobě, tak v moderním pojetí s prosklenými dvířky. K jejich stavbě se používají speciální keramické žáruvzdorné materiály. Jejich výhodou je příjemné sálavé teplo, přikládání pouze dvakrát denně a jejich pomalé chladnutí.
Krbová vložka
Jedná se o polotovar, který můžete vložit do připraveného otvoru ve zdi nebo jej dodatečně obezdít. Designové řešení takového krbu vám vyrazí dech.
Krb s výměníkem tepla
Krbová kamna i krbová vložka se vyrábějí ve variantě s teplovodním výměníkem.
To znamená, že kamna můžete napojit na stávající etážové topení a vytápět jimi celý dům. Tepelná pohoda v takovém domě závisí na jeho velikosti a na výkonu vybraných kamen. Před nákupem se seznamte se všemi parametry a instalaci si domluvte se specializovanou firmou.
Dekorační krby
.
Pokud máte vytápění domu vyřešené a chcete svůj interiér jen doladit designovým krbem, poohlídněte se po krbu na biolíh. Jejich údržba není tak náročná a nepotřebují komín, při spalování biolihu se totiž do vzduchu uvolňuje převážně jen vodní pára a oxid uhličitý, tudíž není třeba řešit odvod spalin.
REKLAMA
REKLAMA